Dudak Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dudak estetiği dikkatDudak estetiği dediğimiz zaman sadece dudak kalınlaştırma yöntemleri değil, aynı zamanda bazı hasta gruplarında da dudağın inceltilmesi işleminden söz edilmelidir. Burada bizce temel yaklaşım şekli bizim bizde olabilecek bir hadise yada en yakınımızda olabilecek bir hadisede biz nasıl bir yaklaşım tekniği tercih ederiz onu belirlemeli. Dudak kalınlaştırma da özellikle hastalar bize benim dudağım şöyle olsun, şuna benzesin, bununki gibi olsun gibi isteklerle gelmekteler. Biz sadece bu hasta grubunda değil burun ameliyatı, meme ameliyatı olan yani plastik cerrahi işlemleri ile ilgili aklınıza ne geliyorsa benim buram şunun ki gibi olsun diyen hastalarımıza onları bu düşüncelerden arındırmaya çalışıyoruz. Hastanın kendi güzelliklerini kendilerine nasıl sunabileceğimizi onlara işlemeye çalışıyoruz ve anlaştıktan sonra dudak estetiği operasyonunu gerçekleştiriyoruz.

Dudak kalınlaştırma işleminde özellikle dudağın eros yayı dediğimiz kırmızısıyla dudağın üst kısmının birleştiği o birleşim bölgesi ve onun hemen altındaki dudak kozası dediğimiz bölgenin kalınlaştırılması hastalara çok anlamlı çok istekli güzel dudak yapısı sunmakta. Yoksa onun dışında dudak üst bölgelerinin kalınlaştırması hastaların görüntülerini birazcık daha ifadesiz hale getirmektedir. Dudak kalınlaştırma da bu hem üst dudakta hem de alt dudakta işlemi gerçekleştirmeliyiz ve ayrıca yine dudak kalınlaştırma işleminde belki hemen iyi sonuç almak yönüne gitmek değil de bizim düşüncemiz operasyonda 1-2 gün sonrasında dudaklara belki bir miktar ilave yapabiliriz hastaya sunmaya çalışmaktayız. Böyle olduğu zaman hem hastalarımız hem de bizler daha mutlu olmaktayız.

Dudak inceltme işlemi de bir o kadar önemli bir operasyondur. Çünkü burada özellikle her ne kadar bu bölgede hiç dikiş izi olmaz desek de çünkü dudak inceltme işlemi bir cerrahi işlem, dudak kalınlaştırma işlemi genellikle dolgu yapılarak bu hyalüronik asit, yağ enjeksiyonu şeklinde olabilmektedir. Dudak inceltme işleminde dudağın belli bölgelerinden görünmeyecek şekilde elips adaları çıkartılarak dudak inceltilmektedir. Bu işlem sırasında da yine aynı biçimde hastaların yüz ifadelerini mümkün mertebelerde bozmayacak şekilde bir güzellik sunmalıyız.

Son olarak çok kısaca bir şeyden de söz etmek istiyoruz. Özellikle dudak kalınlaştırılmada dolgu sonrasında da o yukarıdaki yazımızda da belirtmiş olduğumuz gibi belirttiğimiz eros yayının olduğu bölge üzerine mikropigmentasyon yöntemiyle tıbbi olarak tatuaj yapmakta mümkündür.

Bu yazı Genel kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>